Incidente în sistemul medical din Suceava: cazul unui tânăr de 19 ani și problemele din sănătate
Un tânăr de 19 ani a fost externat din spitalul județean Suceava după o intervenție oftalmologică incompletă, deși problema putea fi rezolvată în aceeași unitate. Potrivit declarațiilor, pacientul a fost adus în stare de urgență pe 6 iulie, cu o problemă la un ochi, și a primit anestezie locală.