Elevi ieșeni premiați cu aur și argint la Olimpiada Balcanică de Matematică
La Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori (JMBO) desfășurată la Antalya, Turcia, doi elevi din Iași au obținut medalii de aur și argint. Tudor Chelaru, elev la Colegiul Național "Emil Racoviță" din Iași și Ilinca-Rucsandra Radu de la Colegiul Național din Iași, s-au remarcat prin performanțele lor remarcabile.