Politehnica Iași se află într-o situație critică din punct de vedere financiar
Situația echipei de fotbal Politehnica Iași devine din ce în ce mai îngrijorătoare. Potrivit ziaruldeiasi.ro, toți jucătorii și antrenorii echipei de seniori, precum și patru tehnicieni de la echipele de juniori, nu au încasat niciun salariu în acest an din cauza problemelor financiare cu care se confruntă clubul din Copou.